Co to właściwie jest ta Rada Rodziców?
Otóż dawno, dawno temu kiedy jeszcze szkoła musiała radzić sobie ze wszystkim sama. Często brakowało jej czasu, ludzi i pieniędzy potrzebnych do osiągnięcia tego czego pragnęła dla swoich wychowanków. Przyszli do niej wówczas rodzice uczniów olśnieni odkryciem, że im również zależy na spełnieniu marzeń o szkole idealnej. Zaoferowali więc swoją pomoc.
I tak po dziś dzień grupa wybranych rodziców zasięga języka u dyrektora i pośród swoich ziomków, co by się tam dzieciakom przydało, aby im czas w szkole płynął przyjemniej. Każda rodzina wpłaca datek, udziela się w akcjach i cieszy radością potomków.
I my tam jesteśmy i dzieło kontynuujemy i serce nam rośnie, kiedy widzimy jak one biorą z nas przykład, łączą siły i pomagają innym.

Największą sztuką w życiu jest umieć
nie swoje, a drugiego potrzeby zrozumieć.