Aplikacje mobilne – szare komórki Twojej komórki

Ulotka (format PDF) dotycząca bezpiecznego użytkowania aplikacji mobilnych.
Koniecznie przeczytaj jeśli korzystasz z aplikacji mobilnych w Twoim telefonie.

aplikacjemobilne

Ogonki

Polecam :-)

Tomasz Giza

Jak odpowiadamy na e-mail

Wysyłasz e-maile? To przeczytaj ten tekst :-)


Bo większość ludzi czyta z góry do dołu ;)
Dlaczego?
Odpowiadanie na maila nad cytatem.
?
Co jest jednym z bardziej denerwujących nawyków u internautów?


Ten tekst powinien chyba już wyjaśnić o co mi chodzi. Niestety mało kto się do niego stosuje. Im bardziej Internet staje się dostępny, tym mniej osób kojarzy słowo netykieta, a poprawnie wysłać e-mail potrafi może jedna osoba na sto. Wy nie popełniajcie tego błędu i stosujcie się do zasad netykiety. NETYKIETA

Dropbox

Polecam wszystkim program/usługę Dropbox.

logodropboxTo pierwszy dysk internetowy, który po prostu jest wygodny. Umożliwia przechowywanie plików i synchronizację ich z wieloma komputerami, tabletami, a nawet telefonami komórkowymi. Dropbox to także bardzo wygodne udostępnianie plików znajomym. Jego obsługa jest banalnie prosta. Pliki, które chcemy synchronizować wystarczy trzymać w odpowiednim folderze. Program pozwala na przechowywanie różnych plików w Internecie (zdjęcia, filmy, MP3) i korzystanie z nich np w komputerze, tablecie czy telefonie. Synchronizacja jest bardzo prosta i wygodna.

Zapraszam do rejestracji na stronie internetowej:

>Link do rejestracji<

Czytaj więcej...

Omówienie Dokumentów Google


Omówienie Dokumentów GoogleDokumenty Google to pakiet usług pozwalających na tworzenie różnego typu dokumentów, pracowanie nad nimi w czasie rzeczywistym z innymi osobami, a także zapisywanie tych i innych plików – wszystko online i za darmo. Dostęp do dokumentów i plików można uzyskać przez internet z każdego miejsca na świecie. (Niektóre czynności można wykonywać nawet bez połączenia internetowego).

W tym przewodniku przedstawiono krótkie omówienie czynności, które można wykonywać w Dokumentach Google. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o funkcjach Dokumentów Google, udostępnianiu i współpracy lub zarządzaniu plikami, odwiedź Centrum pomocy Dokumentów Google.

Czytaj więcej...

Najczęstszy atak hakerski na Facebooku - jak się obronić?

Z badań PandaLabs wynika, że ataki spamerskie i phishing to nadal najczęściej stosowane przez hakerów sztuczki. Oszuści wykorzystują też nowe metody, które dużo trudniej rozpoznać. Najczęściej wykorzystywany jest ostatnio sposób na "przynętę" - wiadomość od znajomego, który poleca nam ciekawy film lub stronę, na której są nasze zdjęcia.

Analiza ataku hakerskiego
 
Przynęta

Krok 1: Przynęta 

Użytkownik otrzymuje najczęściej wiadomość, która wygląda na autentyczną i zachęca do kliknięcia w podane hiperłącze. Przynęta pochodzi zwykle z profilu znajomego, więc chętnie z niej korzystamy. Tymczasem, profil ten został wcześniej zainfekowany i rozsyła szablonową wiadomość dalej. W większość przypadków jest to jakiś "ciekawy filmik" lub strona, na której znaleźć mamy swoje zdjęcie. Ostatnio na Twitterze pojawiła się wersja robaka, w której wystarczyło, że najedziemy na link i już rozsyłamy wiadomość znajomym! 

Czytaj więcej...

Losowe zdjęcie z galerii

Zajrzyj tam:

 

 

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.