„O smokach, które uciekły z bajki”

18 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIa szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyni pani Małgosi Marchewki wystawili w bibliotece szkolnej dla pięciolatków przedstawienie kukiełkowe; „O smokach, które uciekły z bajki”.
Uczniowie klasy IIa wykonali na lekcjach przepiękne kukiełki, przedstawiające smoki, chmurki, owieczki i inne postacie z bajek, a wychowawczyni przygotowała scenariusz, opowiadający o smokach, którym znudziło się odgrywanie negatywnych bohaterów.
Zaproszone do biblioteki pięciolatki z grup przedszkolnych z zapartym tchem obserwowały, jak smoki przeszły na dietę lekkostrawną i znudzone prowadzonym do tej pory życiem, zmieniły je radykalnie, stając się uczniami szkoły w Magnuszewie. Motywem przewodnim przedstawienia był utwór „Fantazja” w wykonaniu uczniów.

2
Maluchy z podziwem obserwowały swoich starszych kolegów i koleżanki, nagradzając ich występ gromkimi brawami.
Była to dla pięciolatków pierwsza wizyta w bibliotece, która w przyszłości zaowocuje prawdziwą przyjaźnią z książkami.
Dziękuję pani Małgosi Marchewce za przygotowanie wraz ze swoimi wychowankami przedstawienia dla maluchów.
Zapraszam do współpracy chętnych uczniów wraz z wychowawcami.

Maria Narojczyk