Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas Ia i Ib

ksi

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński

Dnia 19 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, i zostali pasowani „Wielką Księgą Bajek” na czytelników.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki wykonane przez ich kolegów
I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Mam nadzieję, że tak, jak ich starsi koledzy, staną się codziennymi gośćmi biblioteki.

Maria Narojczyk