25-te Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

IMG 0034 00118 maja bieżącego roku uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej, 2 gimnazjum i 1 liceum wzięli udział w XXV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Wychowankowie naszej szkoły już od dawna przygotowywali się do zawodów razem z panią Danutą Amerek, szkolną pielęgniarką. Zawody rozpoczęły się krótkim apelem i wylosowaniem numerów startowych. Uczestników czekały 3 stanowiska, na których upozorowane były wypadki, zawodnicy musieli wezwać pomoc, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zadbać o komfort psychiczny poszkodowanego. Wszystkie czynności były wykonywane pod czujnym okiem sędziów, którzy byli zadowoleni z pracy młodych wolontariuszy. Mówili nawet, że gdyby zdarzyła się taka sytuacja bez problemu daliby sobie z nią radę.

Ostatnim etapem zawodów był test teoretyczny, który składał się z 15 pytań dotyczących zarówno historii PCK, jak i szczegółów dotyczących pomocy osobie poszkodowanej. Koniec końców uczniowie liceum zdobyli 3 miejsce, gimnazjum 7, a szkoły podstawowej 5. Serdecznie wszystkim gratulujemy! Dziękujemy za wsparcie pani Alicji Purtak i Marzenie Tłuścik, które okazały się niezastąpione podczas przygotowań, jak i samego konkursu.

Monika Błachnio