Matematyczna Pangea

pangeaW marcu w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach – dla uczniów szkoły podstawowej oraz dla gimnazjum. Do etapu szkolnego przystąpiło tylko 6 uczniów ze szkoły podstawowej. Zadania konkursowe stanowiły nie lada wyzwanie dla naszej szkolnej reprezentacji.

Do finału zakwalifikował się uczeń klasy VB - Dominik Pulkowski.
Etap finałowy odbył się 10 kwietnia w Warszawie.
Gratulujemy Dominikowi !!!!!!!!
Życzymy dalszych sukcesów we wszelkich konkursach matematycznych!!!

Organizatorem Konkursu Matematycznego Pangea jest Smartupcode Innovation & Technology Sp. z o.o. Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów oraz liceów i techników.
Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Udział w konkursie pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki!

Joanna Wdowiak

20170411 123913m 20170410 114045m

Losowe zdjęcie z galerii

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.