Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce

IMG 2666mJuż od jakiegoś czasu uczniowie klas I-III szkół podstawowych w Chmielewie, Przydworzycach, Rozniszewie i Magnuszewie przygotowywali się do wzięcia udziału w zawodach sportowych „O Puchar Wójta Gminy Magnuszew”. Wreszcie nadszedł oczekiwany przez nich dzień – 26 maja 2017 roku, kiedy to odbyły się półfinały.
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Kacper Pawlak (IIIa), Kacper Gieleciński (IIIa), Marcel Szaraniec (IIa), Aleksander Świerczyński (IIa), Kamil Frączek (IIIb), Krystian Przerwa (IIIb), Bartek Ciostek (IIIb), Rafał Michalczyk (IIIc), Jakub Pyrka (IIIc), Jakub Chojecki (IIIc), a opiekę nad całą drużyną sprawowały Pani Bożena Kowalczyk-Pawlak oraz Pani Marlena Kusio. Opiekunem PSP w Rozniszewie była Pani Małgorzata Kościńska, PSP w Przydworzycach Pani Dorota Majewska, a PSP w Chmielewie Panie Teresa Rybarczyk oraz Krystyna Piekarniak. Pomoc innych uczniów ZSiPO także okazała się nieoceniona: Daniel Kutyła zadbał o zaplecze muzyczno-techniczne, Przemysław Marchewka pełnił funkcję sędziego, Mariusz Siek i Kacper Ośka pilnowali porządku, Norbert Michalczyk uwiecznił najważniejsze chwile na zdjęciach, a Przemysław Pyrka, Natalia Waśniewska, Marlena Ogonek i Mabell Kowalewska, Sebastian Koczyk i Jan Grądziel zadbali, żeby samopoczucie gości z innych szkół było jak najlepsze.

Mecze rozegrano na zasadzie „każdy z każdym”, a końcowe wyniki prezentują się następująco:
I miejsce – PSP w Magnuszewie
II miejsce – PSP w Rozniszewie
III miejsce – PSP w Przydworzycach
IV miejsce – PSP w Chmielewie
Po zakończeniu rozgrywek wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek. Na podsumowaniu całego dnia zmagań drużynom wraz z opiekunami – w ramach podziękowania za promocję sportu wśród najmłodszych, wręczono dyplomy i medale. Ogłoszono także, że finały odbędą się 4 czerwca 2017 roku.
W ostatniej, finałowej części rozgrywek zespoły z Magnuszewa i Rozniszewa rozegrały mecz podczas Festynu z okazji Dnia Magnuszewa i Gminnego Dnia Dziecka. Starcie wygrało PSP w Magnuszewie, więc składamy jej przedstawicielom wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Jednak warto wspomnieć, że wszystkie drużyny pokazały na co je stać i, co ważne, zawsze postępowały według zasady fair play. Mamy nadzieję, że uczestnicy zarazili się miłością do sportu i w przyszłości dzięki ciężkim treningom zdobędą zwycięstwo.

Mabell Kowalewska