Ogólnopolski Głos Profilaktyki

obraz„Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą”.

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki odbywały się w Publicznym Gimnazjum w Świerżach Górnych. Od godziny 10:00 młodzież z całego powiatu kozienickiego rozpoczęła świętowanie tegorocznego „Głosu”.

W trakcie imprezy uczniowie prezentowali piosenki, scenki teatralne i kabarety o tematyce uzależnień. Naszą szkołę reprezentowała klasa IIb gimnazjum, która w ramach projektu edukacyjnego wykonała inscenizację sztuki pt. „Tylko jeden raz”.

Po odczytaniu odezwy PaT, punktualnie o godz. 12:00 młodzież złączyła się z całą Polską w „Zrywie wolnych serc”, kładąc prawą dłoń na sercu i wybijając przez 60 sek. jego rytm. Promowali w ten sposób życie wolne od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.
Po tym geście ulicami Świerzy Górnych przeszedł kolorowy happening prowadzony przez kozienickich policjantów. Dzieci niosły transparenty z hasłami o przeciwdziałaniu uzależnieniom a podczas przemarszu odczytywali hasła.
Całość przedsięwzięcia zakończył wspólne taniec ZUMB-y. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali poczęstunek.

PODZIEKOWANIA1