Zielona Szkoła w Pieninach

DSC 1799MW dniach 9.-12.05.2016r. pod opieką nauczycieli p. Elżbiety Kwiatkowskiej, p. Beaty Marczak, p. Doroty Mazur i p. Marzeny Tłuścik uczniowie Publicznego Gimnazjum z ZSiPO w Magnuszewie wzięli udział w wycieczce w góry Pieniny.
Pierwszego dnia udało nam się zwiedzić Zamek w Niedzicy i mogliśmy uczestniczyć w rejsie statkiem po jeziorze Czorsztyńskim.
We wtorek wczesnym rankiem udaliśmy się na spływ Dunajcem. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i każda z nich płynęła osobną tratwą. Wszyscy podziwiali piękne widoki, jednocześnie słuchając opowieści flisaków. Następnie zwiedzili Wąwóz Homole. Później udali się na spacer po mieście Szczawnicy, gdzie mogli spróbować wody źródlanych. Po długim dniu część uczniów relaksowała się na termach.

Trzeciego dnia wszyscy uczestnicy Zielonej Szkoły zdobyli Trzy Korony (983 m n.p.m.). Po dotarciu na szczyt mogli podziwiać przepiękną panoramę Pienin. Po dużym wysiłku udali się do pensjonatu gdzie odbyła się gawęda o górach.
Ostatniego dnia już w drodze powrotnej udało im się zwiedzić zamek w Czorsztynie oraz Kościół w Dębnie i ponownie ruszyliśmy w drogę powrotną.
Przez cały tydzień pogoda dopisywała, spędziliśmy miło czas, który będziemy bardzo długo wspominać. Staliśmy się bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia. Dziękujemy bardzo naszym opiekunom! Podziękowania należą się również naszemu koledze- Danielowi Kutyle za nakręcenie wspaniałego filmu z naszej wycieczki- (link). W ramach podziękowania Daniel otrzymał statuetkę, która będzie mu przypominała o pięknych momentach spędzonych na zielonej szkole.

Angelika Jarczyk
Weronika Chojecka