"Młodzież pomaga!" - Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

20160517 110241mDnia 17 maja 2016 roku w Kozienicach odbyły się zawody pierwszej pomocy. Jak co roku uczniowie przygotowywani przez opiekunów PCK – panią Alicję Purtak w gimnazjum i panią Marzenę Tłuścik w szkole podstawowej - reprezentowali naszą szkołę, dając z siebie wszystko. Do konkurencji przystąpiły dwie drużyny z gimnazjum, podstawowa w składzie: Maria Narojczyk, Klaudia Wachnik, Martyna Puzianowska, Weronika Drągowska, Ilona Sobota i Dominik Sikora, oraz druga – Monika Błachnio, Krzysztof Kawęcki, Natalia Szczudlińska, Martyna Machaj i Zuzanna Piętka. Z podstawówki po raz pierwszy wzięła udział piątka uczennic z klasy IV – Kaja Kurzepa, Joanna Hodyra, Julia Przęczka, Karolina Janicka oraz Anastazja Żurek.
Podstawowy skład ekipy z gimnazjum brał udział w zawodach już piąty raz. Nie ukrywam, że za punkt honoru postawiliśmy sobie zdobycie podium. No i udało się zdobyć zaszczytne drugie miejsce. Podstawówce natomiast zabrakło kilku punktów do trzeciego miejsca. Wszystkie grupy dały z siebie wszystko i z pewnością w przyszłości będą potrafiły udzielić pierwszej pomocy. Liczymy na dalsze sukcesy w tej dziedzinie w następnych latach. Wielkie podziękowania należą się Pani pielęgniarce – Danucie Amerek oraz Emilii Wachnik – absolwentce naszej szkoły, która kilkakrotnie przyjeżdżała w celu zorganizowania warsztatów.

Zawody udzielania pierwszej pomocy to bardzo ważna idea, która pomaga przezwyciężyć strach przed podjęciem działań, które mogą uratować życie.

Marysia Narojczyk

Losowe zdjęcie z galerii

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.