OGÓLNOPOLSKI GŁOS PROFILAKTYKI - 1 czerwca 2015r

patW związku z realizacją założeń programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach w dniu 1 czerwca 2015r. zorganizowała na terenie „Ogródka Jordanowskiego” Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Celem przedsięwzięcia była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej oraz promocja innowacyjnych działań profilaktycznych.

W profilaktycznym przedsięwzięciu wzięło udział osiem szkół z powiatu kozienickiego, w tym po raz pierwszy nasza szkoła. Uczniowie prezentowali przedstawienia teatralne, skecze i piosenki. Uczennice klasy trzeciej z naszego gimnazjum wykonały dwa utwory. Zuzanna Arciszewska zaśpiewała piosenkę „Tato nie pij” , natomiast piosenkę „Wróć tatusiu” – wykonała Weronika Sobota a na gitarze grała Klaudia Arciszewska.

Po występach uczniów ze wszystkich placówek oświatowych, uczennica naszej szkoły Weronika Sobota odczytała ZRYW WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Po odczytaniu odezwy, wszyscy zebrani położyli prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijali wspólnie jego rytm. Następnie młodzież na otwartym terenie przemieszczała się, trzymając ponad głowami plakaty, hasła zgodne z ideą programu PaT. Plakaty z naszej szkoły wykonali i zaprezentowali: Klaudia Arciszewska, Agnieszka Oziembło, Monika Kluczek i Czarek Kreczmański.

pedagog szkolny

Losowe zdjęcie z galerii

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.