Zielona szkoła

710499289096809mW dniach 11-15.05.2015r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami, p. Elżbietą Kwiatkowską, p. Joanną Wdowiak, p. Marzeną Tłuścik oraz p. Markiem Kozłowskim uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Kotliny Jeleniogórskiej, Drezna i Skalnego Miasta. W poniedziałek, w czasie długiej, męczącej podróży zatrzymaliśmy się w Jeleniej Górze, gdzie zwiedziliśmy Staromiejski zespół zabytków, m.in. wzgórze Bolesława Krzywoustego, baszty oraz zabytkowe Kościoły.
We wtorek, wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Niemiec, gdzie podziwialiśmy uroki Drezna. Spacerując po Starym Mieście poznawaliśmy jego historię. Mieliśmy okazję odwiedzić Zwinger, przepiękne centrum Drezna. Oglądaliśmy obrazy światowej sławy malarzy m.in. „Madonnę Sykstyńską” Rafael’a Santi, w Muzeum Grünes Gewölbe.
Trzeciego dnia podjęliśmy wyzwanie wejścia na najwyższy szczyt Karkonoszy, Śnieżkę (1602m n.p.m.). Po wejściu na szczyt, poczuliśmy wielką satysfakcję, ponieważ dokonaliśmy czegoś, co zdawało się niewykonalne. Wieczorem wybraliśmy się na spacer po centrum Karpacza, a po powrocie bawiliśmy się przy ognisku.
Czwarty dzień wycieczki spędziliśmy w Czechach, a dokładniej w Skalnym mieście. Podziwialiśmy fantastyczne formy skalne oraz labirynty. Odbyliśmy również humorystyczną przejażdżkę łódką, po jeziorze, wśród skał. Po obiadokolacji bawiliśmy się na dyskotece.
Piątego, ostatniego dnia jedna część wycieczki wybrała się na basen do hotelu „Gołębiewski”, druga zaś poszła zwiedzać świątynię Wang, powstałą w XII/XIIIw. Tuż po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy w dobrych humorach, z masą pięknych wspomnień.

Serdecznie dziękujemy opiekunom, za opiekę i cierpliwość. To dzięki Wam mogliśmy, wspólnie spędzić niezapomniane chwile, podziwiając uroki Karkonoszy, poznając historię Drezna oraz Skalnego miasta.

Uczniowie klasy IIIa