Pomocna dłoń

wolontariatmŻycie opiera się na pewnych słabościach i klęskach, jednak zawsze istnieje ktoś, kto w trudnych chwilach potrafi podać nam pomocną dłoń. Od wielu lat wśród naszej młodzieży krzewi się postawy bezinteresowności, empatii oraz pomocy wobec drugiego człowieka. W naszej szkole istnieje bardzo liczna grupa uczniów, którzy zaangażowali się w pomaganie pani Marii Sprzęczce. Inicjatorem całej działalności jest pani Alicja Purtak, która od lat zajmuje się wolontariatem. Odwiedzając swoją podopieczną młodzież pomagała pani w wielu pracach domowych. Robili porządki w domu oraz w ogrodzie. Często wybierali się na zakupy oraz do biblioteki. Wraz z Pani Marią spędziliśmy cudowne trzy lata. Zawsze uwielbialiśmy słuchać jej historii z dzieciństwa i dawnych lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni za taką możliwość i mamy nadzieję, że nasze wizyty szybko się nie skończą.

Wolontariusze