Zielona Szkoła 2014

DSC03065mW tym roku, my, uczniowie gimnazjum, pod opieką p. Kwiatkowskiej, p. Kreczmańskiej i p. Witek, udaliśmy się na wycieczkę w góry. Pierwszego dnia zwiedziliśmy piękny i słoneczny Wrocław. Drugiego dnia wybraliśmy się do Szklarskiej Poręby, gdzie zwiedzaliśmy między innymi Leśną Hutę. Zobaczyliśmy tam, w jaki sposób powstają najprawdziwsze dzieła sztuki wykonane ze szkła. Trzeciego dnia udało nam się zwiedzić piękną Pragę, stolicę Czech. Nasz przewodnik dokładnie opisywał nam zwiedzane miejsca, przez co mogliśmy lepiej poznać historię i kulturę miasta. Dotarliśmy na Stare Miasto, a idąc przez Most Karola podziwialiśmy uroki Pragi. Czwartego dnia zaplanowaliśmy wjazd na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy, lecz pogoda pokrzyżowała nam plany i skończyło się tylko na zwiedzaniu Sztolni i Świątyni Wang, co również nam się podobało. Ostatniego dnia szliśmy dziesięciokilometrową trasą na zamek Chojnik. Wysłuchaliśmy historii o tym miejscu i legendy z nim związanej. Po południu wyruszyliśmy do domu zabierając ze sobą wszystkie najlepsze wspomnienia. Wszyscy uważamy, że podczas tego wyjazdu dużo się nauczyliśmy i świetnie spędziliśmy razem czas.