MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

DSCF8376mW dniu 13.03.2014 r. w siedzibie KPPSP Kozienice, przy ul. Nowy Świat 3 odbyły się eliminacje powiatowe XXXVII edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestniczyło w nich łącznie 43 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Rodzaje gaśnic, zasady ich rozmieszczania, powody pożarów w lasach, sposoby ich gaszenia - z takimi pytaniami młodzież z całego powiatu musiała się zmierzyć na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wygrani w obecnym etapie rozgrywek będą reprezentować powiat kozienicki na szczeblu wojewódzkim, którego finał odbędzie się w Warszawie!

ZSiPO w Magnuszewie wystawiło mocną kadrę na turniej w Kozienicach. Na szczeblu szkoły podstawowej naszą placówkę reprezentowała uczennica klasy V A - Monika Błachnio, w kategorii gimnazjum uczeń klasy III B - Arkadiusz Michalski, natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalnej uczniowie klasy III LO: Dawid Cwyl, Adam Miecznik, Kamil Janowski oraz Tomasz Kowalczyk. Niestety nasi bohaterowie nie zakwalifikowali się do następnego etapu turnieju. Zabrakło im bardzo niewiele. Na szczeblu powiatowym w kategorii uczniów gimnazjów III miejsce zajął Arkadiusz Michalski. Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zdobył Dawid Cwyl.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.