REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

img 7323 20140604 1026414463mDnia 14.05.2014 r nasza szkoła brała udział w konkursie udzielania pierwszej pomocy, który odbył się w Kozienicach. W wydarzeniu tym brało udział wiele placówek z pobliskich miejscowości, w tym nasza, której przedstawicielami byli uczniowie z klas podstawowych oraz z gimnazjum. Każda z drużyn składała się z pięciu osób i posiadała indywidualny numer. Nasze drużyny otrzymały numer 26 i 27. Wszystkich grup biorących udział w konkursie było 27.

Do wykonania mieliśmy kilka zadań, pierwszym z nich było udzielenie pomocy człowiekowi poszkodowanemu podczas wypadku rowerowego. Następnym etapem konkursu było wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i udzielenie pomocy nieprzytomnemu człowiekowi. Trzecie zadanie polegało na pomocy osobie z rozciętą ręką. Ostatnim etapem był test, podzielony na 2 poziomy trudności. Dla klas podstawowych obejmował 10 pytań, natomiast dla gimnazjum 16. Rywalizacja pomiędzy drużynami była zacięta do samego końca. Ostatecznie nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, ale byliśmy tuż o krok. Szkoła podstawowa zajęła miejsce VII, a uczniowie gimnazjum miejsce IV. Zabrakło nam szczęścia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pokonamy konkurencję i staniemy na podium.

Losowe zdjęcie z galerii

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.