Wyjazd Uniejów/Bełchatów

wyjazdmW dniach 24-28.03.2014r. Urząd Gminy w Magnuszewie zorganizował wyjazd dla 80-ciu uczniów ze szkół w Magnuszewie, Rozniszewie, Mniszewie i Chmielewie. Wyjazd odbył się w ramach Projektu „Pomocna dłoń – wypoczynek dzieci z terenów klęsk żywiołowych" współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Organizatorem był ZHP Łask z Chorągwi Łódzkiej. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele z ZSiPO z Magnuszewa: p. A. Cwyl, B. Marczak, A. Kuczyńska, M. Narojczyk i J. Jagiełło-Kłos. Uczniowie zakwaterowani byli w Ośrodku „Nadwarciański Gród" w Nałęczu Wielkim nad rzeką Wartą w okolicach Wielunia i Łasku.

W ramach programu odbywały się zajęcia z psychologiem, uczniowie wzięli udział w dwóch ścieżkach dydaktycznych: 3 i 6 km. W tym celu musieli przepłynąć promem rzekę Wartę, co dla grupy młodszej było dużą atrakcją. Uczestnicy brali udział w zajęciach i konkursach ekologicznych. Korzystali z Kompleksu Termalno – Basenowego w Uniejowie oraz mieli możliwość obejrzenia kopalni Odkrywkowej Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Szkoda jednak, że mimo wcześniejszych założeń programowych, zjazd do kopalni się nie odbył. Dużą atrakcją zwłaszcza dla dzieci młodszych był wjazd kolejką krzesełkową na Górę Kamieńsk, natomiast dla gimnazjalistów muzeum w Wieluniu, w szczególności wystawa poświęcona II wojnie światowej. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Jasną Górę.

Na pochwałę zasługuje postawa gimnazjalistów, którzy w trakcie pobytu dzielnie opiekowali się młodszymi kolegami. Obie grupy doskonale się bawiły. Zwieńczeniem wyjazdu było ognisko z kiełbaskami, podczas którego rozdane zostały nagrody i wyróżnienia.

Opiekunowie wyjazdu