Pierwszy Dzień Wiosny

pdw2014m21 marca – dzień niby zwyczajny, okazało się jednak, że nie do końca. Po przestąpieniu progów szkoły wyraźnie dało się odczuć atmosferę wyjątkowości. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Szkolny wraz ze współorganizatorami zorganizował szereg niespodzianek, tak aby umilić ten przepiękny i jakże wyjątkowy dzień. Wielką niespodziankę zrobiła nam również pogoda – ciepły wiatr i mnóstwo słońca – tego się chyba nikt nie spodziewał.
Całość imprezy poprowadzili Ola Grądziel z klasy II A oraz Daniel Kutyła z klasy I B, którym składamy serdeczne podziękowania.
Uczniowie szkoły podstawowej , gimnazjaliści oraz licealiści spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie rywalizowali ze sobą w turnieju KOCHAM CIĘ SZKOŁO.
W turnieju wzięły udział dwie drużyny: pierwsza, w skład której weszli przewodniczący i zastępcy klas IV- VI szkoły podstawowej - Kapitanem drużyny był przewodniczący MAŁEGO SU. Drugą drużynę reprezentowali przewodniczący i zastępcy klas I, II gimnazjum i liceum natomiast kapitanem drużyny był przewodniczący DUŻEGO SU.
Imprezę zainaugurował konkurs dotyczący wiedzy na temat patrona naszej szkoły - Jana Zamoyskiego jako że w tym samym czasie obchodzimy jego święto. Niesamowitą wiedzą w tej dziedzinie okazała się grupa ze szkoły podstawowej. Kolejnym zadaniem było zaprezentowanie przed jury, złożonemu z szacownego grona pedagogicznego, wcześniej wykonanego przez klasy, portretu Jana Zamoyskiego. Wszystkie prace były głośno oklaskiwane - uczniowie wykazali się dużym talentem plastycznym i pomysłowością wykonania - tym razem również zwyciężyła szkoła podstawowa.
Kolejnym punktem programu był konkurs "PRZYSŁOWIA". Rolą drużyn było dokończenie okreśonego przysłowia. Tym razem lepszą okazała się grupa z gimnazjum i LO.
Kolejny konkurs Abc...Łamańce językowe okazał się dużym wyzwaniem dla naszych uczestników. Zadanie polegało na przeliterowaniu trudnych słów zgodnie z zasadami ortografii, kolejno przez członków drużyny – niestety ani drużyna szkoły podstawowej jak i gimnazjum i liceum nie poradziła sobie z tym zadaniem najlepiej.
Wielką atrakcją okazał się konkurs 'ZNANI I LUBIANI'. Uczestnicy odpowiadali na pytania kim byli i w jakiej dziedzinie wsławili się znani Polacy.
Najtrudniejszym jednak okazał się punkt, w którym uczniowie prezentowali swe umiejętności wokalne. Jednakże obydwie drużyny uporały się z tym zadaniem celująco.
Kolejnym zadaniem dla uczniów było stworzenie z przyniesionych materiałów- Marzanny. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie "panie" Marzanny były kolorowe i estetycznie wykonane. W strojach dominowały ciepłe, wiosenne barwy. Za najpiękniejszą "Panią Wiosnę" jury uznało reprezentantkę klasy VI B a więc kolejne punkty powędrowały do drużyny szkoły podstawowej. Na koniec imprezy na boisku szkolny nastąpiło oficjalne pożegnanie zimy - wszystkie przepiękne "panie" zostały spalone w ogólnoszkolnym ognisku. Rywalizacja była bardzo wyrównana a zabawa była wyśmienita.
W Wiosennych Potyczkach Klasowych zwyciężyła grupa ze szkoły podstawowej za co otrzymała niezwykle cenną nagrodę - zaświadczenie zwalniające z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek w dniu 24.03.2012r tj. poniedziałek.