Rozpoczynamy akcję dokarmiania ptaków!

039mZima zbliża się wielkimi krokami, o czym świadczy pogoda za naszymi oknami, dlatego członkowie SzK. LOP rozpoczęli szkolną akcję dokarmiania ptaków. Uczniowie klas IV – VI zbudowali karmniki, które zaskakują starannością oraz pomysłowością wykonania.
W czwartek, 5 grudnia dzieci z oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego z pomocą pana G. Oziembło i uczniów klasy IB gimnazjum rozwiesiły na placu szkolnym karmniki. Do każdego z nich wsypały zgromadzone wcześniej ziarna zbóż i słonecznika. Przeprowadzona akcja poprzedzona została cyklem zajęć dotyczących pomocy ptakom w przetrwaniu zimy. Cyklicznie prowadzona będzie obserwacja ptaków w karmnikach. Przedszkolaki wiedzą, że dokarmianie powinno być kontynuowane przez całą zimę, systematycznie aż do wiosny.

Ptaki powinny być dokarmiane zimą podczas dużych mrozów i przy dużej pokrywie śniegowej. Wszyscy będziemy pamiętać o systematycznym czyszczeniu ptasich budek z resztek pokarmu i odchodów, dbać o jakość jedzenia podawanego ptakom, jedzenie nie może zawierać soli i pleśni, być zawilgocone czy nieświeże.

Pamiętajmy, że dokarmianie ma pomóc, a nie zaszkodzić odwiedzającym nas ptakom!