Gimnazjaliści na ul. Wiejskiej …

DSC04966mDnia 26.XI.2013 r. uczniowie klas I gimnazjum odwiedzili Sejm. Zwiedzanie rozpoczęło się długim czekaniem na przepustki, następnie gruntowną kontrolą osobistą wykrywającą niebezpieczne przedmioty, których na teren Sejmu i Senatu wnosić nie wolno. Straż marszałkowska wykazuje się dużą rzetelnością w pracy: przeszukiwanie kieszeni, portfeli a nawet torebek nauczycieli jest tu normą. Pan przewodnik opowiadał o historii Sejmu Rzeczpospolitej, budynku i dzisiejszej polityce kadrowej. Uczniowie mogli zobaczyć salę obrad, miejsca zajmowane przez poszczególnych posłów, przejść się korytarzami sejmowymi, a nawet zwiedzić niektóre sale posiedzeń. Miłym okazało się przypadkowe spotkanie z wicemarszałkiem Sejmu RP Panem Jerzym Wenderlichem z SLD, który dowiedziawszy się, że jesteśmy grupą z Magnuszewa, życzył szczęśliwego powrotu do domu. W programie wycieczki do Warszawy był jeszcze seans filmowy w kinie na Sadybie i obowiązkowy dla uczniów McDonalds.