NARODOWO I LUDOWO

IMG 5191mListopad to miesiąc obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W dniu 12.11.2013 w naszej szkole odbyła się prezentacja artystyczna "Polskie Tańce Narodowe" w wykonaniu par tancerzy z Agencji Artystycznej "Promocja". Przy akompaniamencie narodowych melodii prowadzący przedstawienie p. Eugeniusz Chudak-Morzuchowski prezentował poszczególne tańce zaczynając oczywiście od poloneza. Na scenie pary taneczne ubrane w stroje historyczne i ludowe prezentowały poszczególne kroki i figury poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. W czasie trwania spektaklu również nasze dzieci uczestniczyły w błyskawicznym kursie tańca. Dzieci uczestniczące w spotkaniu miały okazję zobaczyć oryginalne stroje ludowe z regionu Mazowsza i Małopolski.

Andrzej Marek