Spotkanie na temat narkotyków

spotkanie CustomWszelkiego rodzaju używki, alkohole oraz papierosy to główne uzależnienia współczesnego świata, którym ulegają zarówno młodzi, jak i dorośli ludzie. Wśród społeczeństwa prowadzone są działania, które mają na celu uświadomienie, jakie są konsekwencje zażywanie tych środków. Jednak u młodych ludzi proces ten postępuje znacznie trudniej. Uczniowie mają czasami bardzo mylne pojęcie o oddziaływaniu narkotyków na organizm ludzki. Młodzież wypowiada się o narkotykach w samych superlatywach, często zapominając jakie są negatywne skutki ich zażywania. Dlatego tak ważne jest, aby uświadamiać młodych ludzi o złych efektach eksperymentowania z używkami. W naszej szkole prowadzone są zajęcia o tej tematyce.
Dnia 16 i 17 maja 2013r. gościliśmy w szkole prelegenta Fundacji Pedagogium z Warszawy. Spotkał się on z uczniami klas IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liceum. Podczas zajęć omówił problem uzależnienia, negatywne skutki zażywania narkotyków oraz palenia papierosów. Uświadomił nam również jak mało, pomimo licznych rozmów na ten temat, wiemy o narkotykach oraz ich wpływie na organizm ludzki. Jak sam stwierdził "Młodzież uważa, że wie na ten temat bardzo wiele, jednak ich rzeczywista wiedza jest bardzo ograniczona".
To bardzo dobrze, że szkoła podejmuje działania, które mają uświadomić młodzież w tym temacie. Z pewnością nie był to stracony czas, gdyż uczniowie mieli okazję poznać obiektywny punkt widzenia osoby, która wie, jak trudne jest wydostanie się z takiego nałogu. Miejmy nadzieje, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości świadomością naszych uczniów na ten temat.

Magda i Klaudia
Klasa IIA PG

Losowe zdjęcie z galerii

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.