BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NA DROGACH

IMG 2721 CustomDbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej 7 maja bieżącego roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami ZSiPO w Magnuszewie. Tematem prelekcji było „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" oraz „Bezpieczne wakacje".
Pamiętając, że chwila nieuwagi w czasie zabawy w rejonie drogi może skończyć się tragicznie, policjanci apelowali do uczniów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Szczególnie, w czasie wolnym od zajęć szkolnych, kiedy to częściej spędzają czas na rowerze lub na zabawach w miejscu zamieszkania, które często sąsiaduje z ruchliwymi ulicami. Policjanci omówili zasady ruchu drogowego. Szczególnie zwrócili uwagę na odpowiednie oznakowanie pieszych i rowerzystów oraz bezpieczną jazdę na rowerze, motorowerze oraz quadach. Funkcjonariusze apelowali również o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zbliżających się wakacji. Po zakończonej prelekcji uczniowie zadawali policjantom pytania, na które goście bardzo chętnie udzielali odpowiedzi.

Wymienione działanie profilaktyczne zmierzało do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Dało możliwość zapoznania się z zasadami „bezpiecznego pieszego" oraz kodeksem rowerzysty. Tego typu akcje kształtują wśród uczestników ruchu drogowego właściwe zachowywania.