"DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE

IMG 2725 CustomW dniu 8 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się „ Dzień Europy", przygotowany przez uczniów kl. II a i II b gimnazjum, w ramach realizacji projektu z wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przygotowując projekt wykorzystali wiedzę zdobytą na lekcjach geografii, na temat integracji europejskiej oraz gospodarki, ludności i kultury krajów Europy. Podczas uroczystości uczniowie przedstawili różnorodność kulturową kontynentu.
Oprawę scenograficzną stanowiły gazetki dotyczące U.E. oraz państw europejskich, plakaty z wypowiedziami znanych osób na temat integracji europejskiej, samodzielnie przygotowane przez uczniów flagi, albumy. Poszczególne grupy uczniów przygotowały stoiska z wybranymi państwami U.E.: Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Grecja, Hiszpania. Kolorystyka stoiska nawiązywała do barw narodowych krajów członkowskich. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z historią U.E., jej instytucjami, filarami, zadaniami i funduszami jakimi dysponuje unia europejska. Impreza miała również za zadanie przybliżenie państw Europy. Dla najmłodszych prawdziwym hitem okazały się mini flagi tych państw.

Natomiast największą atrakcją tego dnia były przygotowane przez uczniów potrawy, które zostały dostarczone przez rodziców. Uczniowie przygotowali na gorąco: pizzę, spaghetti, tosty, kuleczki serowe, naleśniki z różnym nadzieniem, jak również pomidory z serem mozarellą i oliwkami. Na deser serwowano babeczki przystrojone mini-flagami, ciasto francuskie z morelami, tiramisu, pączki, roladę, chałwę. Uzupełnieniem były owoce: pomarańcze, czerwone winogrona, arbuzy. Potrawy były serwowane w odpowiednich opakowaniach, na ekologicznych tackach.
Wszystkie potrawy można było kupić za niewielkie pieniądze, które były zbierane na cel charytatywny- Dom Dziecka w Kozienicach. Największą kwotę uzbierała grupa dziewcząt reprezentująca Wielką Brytanię. Pozostałe grupy też wykazały się przedsiębiorczością w sprzedaży przygotowanych potraw. Dodatkową atrakcją było głosowanie dla uczniów naszej szkoły na najciekawiej przygotowane stoisko. Po podliczeniu głosów okazało się, że wybrano Grecję. Pozostałe państwa uzyskały podobną liczbę głosów.
Jako koordynator projektu pragnę podkreślić, że nie było tu przegranych, a biorąc pod uwagę zaangażowanie wszystkich uczestników i ich inwencję twórczą, wszyscy okazali się zwycięzcami. Tym bardziej, że cel na który zbierano pieniądze był bardzo szlachetny.
Jak wynika z rozmów z niektórymi rodzicami, impreza okazała się ciekawym pomysłem na rozwijanie zainteresowań wśród uczniów, nauki poprzez zabawę, budzenia wrażliwości na innych, empatii.
Wszystkim dziękujemy za aktywne włączenie się w naszą akcję.

Koordynator projektu: mgr Beata Kutyła

'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE'DZIEŃ EUROPY” W NASZEJ SZKOLE
 

Losowe zdjęcie z galerii

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.