Odkrywamy świat tworzyw sztucznych

korki2 CustomW środę 22.05.2013 roku uczniowie klas III gimnazjum i I liceum wraz z opiekunami: p. Alicją Purtak i p. Hanną Witek wybrali się na wycieczkę do zakładu „Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych" w Magnuszewie. Uczestnicy wycieczki poznali proces wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, takich jak: szuflady na dokumenty, fragmenty zabawek dla dzieci, spłuczki sedesowe i foliowe koszulki z polietylenu, polipropylenu oraz polistyrenu. Odpady nie są wyrzucane do środowiska, ponieważ rozkładają się w nim bardzo długo.

Zakład za pomocą rozdrabniarek przywraca odpadom stan substratu i są one wykorzystywane ponownie. W tym zakładzie pracuje się dosyć ciężko, ponieważ jest tam głośno oraz w zależności od pory roku jest zimno lub gorąco. Nie pracuje się tam tylko fizycznie, ale są też osoby odpowiedzialne za kontrolę jakości, prowadzenie zakładu jak i nadzorowanie pracowników. Wycieczka wywołała wśród uczniów ogromne zainteresowanie oraz wiele pozytywnych emocji.

Odkrywamy świat tworzyw sztucznych korki3 Custom

Uczniowie kl I LO