SUKCESY MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Malysamorzad Custom1. We wrześniu w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. W czasie zabawy zorganizowaliśmy konkurs pt: "Wybieramy Super Chłopaka". Do udziału zaprosiliśmy wszystkich chętnych chłopców. Mieli oni do wykonania przeróżne zadania, z którymi najlepiej poradził sobie K. Staluszka z klasy III b i otrzymał tytuł "Super Chłopaka".

2. W październiku uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli piękne laurki, które znalazły się na naszej gazetce. Dla wychowawców była to ogromna niespodzianka. Dzieci były zachwycone swoim dziełem i zaskoczeniem, jakie wywołali u swoich wychowawców.

3. Włączyliśmy się w uświetnienie uroczystości "Pasowania na ucz. kl.I". Wykonaliśmy przepiękne zakładki do książek, które naszym młodszym kolegom i koleżankom bardzo się przydadzą.

4. W listopadzie zorganizowaliśmy Andrzejki. Zabawom i wróżbom nie było końca. Wróżby przygotowali uczniowie klas trzecich. Było ich bardzo wiele, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie, np.: poznać, co go czeka w przyszłości, kim zostanie, gdy dorośnie itp.

5. Zapoznaliśmy uczniów z ich prawami i obowiązkami, aby nie było przykrych niespodzianek i każdy mógł wiedzieć, na co może sobie pozwolić, a na co nie.

6. Włączyliśmy się w akcje charytatywne, m.in.:

GÓRA GROSZA – zebrane pieniądze zostały przekazane na Towarzystwo "Nasz Dom". Pieniądze zebrane w klasach zostały zważone.
Wyniki zbiórki w klasach
0A – 7,5 kg
0B – 2,6 kg
I A – 9,3 kg
I B – 7,1 kg
II A – 1,4 kg
II B – 7,6 kg
III A – 3,6 kg
III B – 2,7 kg
Łącznie w klasach 0-III zebrano 41,8 kg.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM - uczniowie wykonali przepiękne ozdoby świąteczne, które zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane uczniom potrzebującym pomocy
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - nasi uczniowie wrzucali pieniądze do puszek WOŚP, za które otrzymywali serduszka.

7. Przygotowaliśmy przedstawienie choinkowe pt: "Witajcie w naszej bajce". Wszyscy byliśmy w nie bardzo zaangażowani. Koledzy i koleżanki dołożyli wszelkich starań, aby wypaść bardzo dobrze. Bardzo duże wsparcie i pomoc otrzymaliśmy ze strony rodziców, którzy wspomogli nasze działania przygotowując przepiękne stroje. Trud poniesiony w przygotowanie bardzo się opłacał, ponieważ sala, na której odbywał się nasz występ, wypełniona była po brzegi. Brawa, jakie dostaliśmy, były dla nas bardzo ważne. Wszyscy, którzy nas podziwiali byli nami bardzo zachwyceni. To było dla nas bardzo budujące i motywujące do dalszej pracy.

8. W marcu przygotowaliśmy Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Wszyscy zebraliśmy się na placu szkolnym, gdzie Marzanna została spalona. Nam nie pozostało nic innego, jak tylko czekać na nadejście upragnionej wiosny.

9. Wprowadziliśmy dyżury uczniowskie. Na korytarzach można spotkać naszych kolegów i koleżanki z opaskami z napisem "Dyżurny". Uczniowie bardzo wczuli się w akcję i są wielką pomocą dla pełniących dyżury nauczycieli.

10. Wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez KRUS "Stop upadkom", a nasza koleżanka z klasy IIIA Marysia Świerczyńska zajęła III miejsce w konkursie

11. Promujemy zdrowe odżywianie na naszej ściennej gazetce oraz wygłaszając prelekcje na ten temat w klasach. Zorganizowliśmy konkurs na rymowankę o warzywach i owocach oraz konkurs plastyczny "Owoce i warzywa jemy i zdrowo rośniemy"

12. Wydaliśmy gazetkę dla najmłodszych uczniów "Smerfik"

13. Na bieżąco aktualizujemy gazetkę okolicznościową, na której zamieszczamy ważne wydarzenia z życia szkoły.