Wizyta Strażaków

SAM 0420 Custom14 maja 2013 roku wizytę uczniom klas I – III PSP w Magnuszewie złożylii strażacy OSP Magnuszew, druh Grzegorz Oziembło, druh Leszek Kacaliński, druh Ryszard Smykiewicz i druh Paweł Jarczyk. Wizyta strażaków w naszej szkole wzbudziła ogromne zainteresowanie uczniów. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili nas z ciekawostkami związanymi z ich pracą, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do innych zdarzeń.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, którymi przyjechali. Z bliska mieliśmy możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, obserwować ścinanie drzewa, udzielanie pierwszej pomocy . Dzięki tej wizycie uświadomiiliśmy sobie, jak ważna,a zarazem trudna i niebezpieczna jest praca strażaka.
Dziękujemy strażakom za odwiedzenie nas w szkole, poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Uczniowie klas I – III PSP w Magnuszewie