Konkurs historyczny

DSC04690 CustomW ramach gminnych obchodów 150-ej rocznicy wybuchu powstania styczniowego dn. 8.04.2013r., w ZSiPO w Magnuszewie odbył się wewnątrzszkolny konkurs historyczny dla uczniów szkoły podstawowej. Do II – ego, międzyszkolnego etapu zakwalifikowali się: Marysia Narojczyk i Jakub Jarczyk – uczniowie klasy VIa oraz Oliwia Szaraniec uczennica klasy Va. 14 maja 2013r. reprezentowali oni naszą szkołą na konkursie w Rozniszewie, gdzie zajęli III miejsce. Po części konkursowej uczniowie mieli okazję obejrzeć premierę filmu, zrealizowanego na podstawie komiksu „Nadzieja, męstwo, śmierć. Powstańcza wiosna oddziału Kononowicza". Film opowiadał o walkach i potyczkach w okolicach Rozniszewa, na terenie gminy Magnuszew. Na zakończenie uroczystości uczniowie ze szkoły podstawowej w Rozniszewie wraz z delegacjami z poszczególnych szkół udali się na parafialny cmentarz. Tam odbyło się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem poległych powstańców z 1863r.

Mrówka

DSC04673 Custom DSC04676 Custom DSC04679 Custom DSC04685 Custom