Wszystkie dni

2018-02-22 01:17:54

godlo polski svg

Niecodzienne wydarzenie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie

zdj1mOkres karnawału to czas, w którym wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do występów dzieci. Rodzice zawsze z ogromnym wzruszeniem oglądają swoje pociechy wcielające się w różne postaci. Dzieci dają wtedy z siebie wszystko, abyśmy byli z nich dumni. Ale jak często można oglądać teatrzyk rodziców przygotowany specjalnie dla dzieci? W ZSiPO w Magnuszewie takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy właśnie w tym roku.
13 stycznia 2018 roku o godzinie 10.00 rodzice wystawili przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Pomysłodawczynią była pani wicedyrektor Agnieszka Kreczmańska. Reżyserii całości podjęły się oprócz pani Kreczmańskiej, pani wicedyrektor H. Witek oraz pani D. Kurek-Kulasińska. Niezastąpionym w całym przedsięwzięciu okazał się Daniel Kutyła (kl. 2 LO) - operator techniczny.
Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta w kręgu szkolnym, a dzięki doskonałym relacjom pomiędzy gronem pedagogicznym i rodzicami role zostały idealnie obsadzone. Bardzo szybko cała grupa zintegrowała się. Pomysły sypały się jak z rękawa, przy czym wszyscy świetnie się bawili. Rodzice i reżyserzy coraz bardziej angażowali się emocjonalnie i wszystko zaczynało wyglądać profesjonalnie. Całości dopełniły przepiękne kostiumy, sceneria i efekty specjalne. A wszystko to zaledwie w dwa tygodnie!
I nadszedł dzień występu. Pełni emocji, z zapartym tchem oczekiwaliśmy, aż kurtyna rozsunie się, a nasz „teatrzyk” ujrzą Ci, dla których to wszystko powstało - nasze Dzieci. Salę gimnastyczną wypełnili licznie zgromadzeni dorośli i zaproszeni goście. Wyglądaliśmy przez szpary w kurtynie i nie mogliśmy uwierzyć, że to dzieję się naprawdę. Gdy zagrała muzyka odcięliśmy się od dnia codziennego i przenieśliśmy się do świata bajki. Daliśmy z siebie wszystko. Dzieci oglądały nas jak zaczarowane. Co jakiś czas dało się usłyszeć: „Popatrz, to moja mama…to mój tata”. Końcowe oklaski, zachwyt w oczach dzieci oraz gratulacje od zgromadzonych widzów były dla nas najbardziej wzruszającym momentem. Udało się! Wiedzieliśmy już, że cel został osiągnięty. Poczuliśmy, że zrobiliśmy coś niezwykłego. Otrzymaliśmy przepiękne podziękowania od dyrekcji. Sami również ze wzruszeniem dziękowaliśmy paniom reżyserkom.
Czas przygotowań do spektaklu był dla nas bardzo wymagającym, ale przede wszystkim magicznym, wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Mam nadzieję, że ten spektakl nie jest ostatnim tego typu przedsięwzięciem w naszej szkole. Staliśmy się znacznie bliżsi sobie i całej placówce. Chcemy, by szkoła była bardziej nasza. Chcemy czuć się potrzebni, pomagać, wspierać siebie nawzajem. Jestem przekonana, że wszyscy jesteśmy wdzięczni za tę możliwość oraz szansę pokazania się z troszkę innej strony.
Chcielibyśmy, by motto płynące z bajki było we wszystkich otaczających nas ludziach, a słowa piosenki finałowej: „Miłość pokona zło, warto uwierzyć w to, zamiast wciąż o niej śnić, lepiej w miłości żyć” pozostały w naszych sercach.
W przedstawieniu wystąpili: Anna Dróżdż, Joanna Cyranek, Marcin Buczek, Joanna Kocyk, Monika Zielińska, Wioleta Makowska, Sylwia Kocyk, Piotr Sadowski, Małgorzata Milczarczyk, Justyna Kocyk, Magda Koszowska, Agnieszka Kowalczyk, Mariusz Kocyk, Anna Knyt, Edyta Figlewicz, Wioleta Dej.

Joanna Kocyk

Like it :-)