Wszystkie dni

Twój adres IP: 54.196.215.69
2018-02-22 01:39:37

godlo polski svg

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych....

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Magnuszewie.
„Ślubuję uroczyście: Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły”

slubowanie1Wypowiadając te słowa ślubowania – 45 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Magnuszewie 27.10.2017r. zostało przyjętych do braci uczniowskiej. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. W uroczystości pasowania uczestniczyli: Wójt Gminy Magnuszew p. Marek Drapała, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Danuta Kawecka , Zastępca Rady Rodziców p. Anna Dróżdż , Ksiądz Kanonik Florian Rafałowski, Dyrektor Szkoły p. Bożena Stańczyk , Wicedyrektor p. Agnieszka Kreczmańska, Wicedyrektor p. Hanna Witek, Rodzice i Wychowawcy klas II i III wraz z Uczniami. Na wstępie Pani Dyrektor powitała wszystkich obecnych na uroczystości.

Uczniowie pod okiem wychowawczyń p. Doroty Główki i p. Małgorzaty Szczygieł zaprezentowali krótki program artystyczny. Przed złożeniem przysięgi pierwszoklasistów czekał krótki egzamin. Przeprowadzili go przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, jak również udowodniły, że znane są im zasady zachowania się w szkole. Pani Dyrektor z wielką uwagą przysłuchiwała się wypowiedziom dzieci i na koniec oznajmiła im, że pięknie zdali swój pierwszy szkolny egzamin. Pod wielkim wrażeniem występu pierwszoklasistów byli także zaproszeni goście. Następnie odbyła się bardzo ważna część uroczystości. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem oraz zostali pasowani na uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci słysząc słowa: „Pasuję Cię na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Magnuszewie”.
Dzień 27.10.2017 r., w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej na długo pozostanie w ich pamięci. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, słowniki ortograficzne ufundowane przez Radę Rodziców, legitymacje szkolne , okładki na legitymacje od uczniów klas II , słodycze, a Pan Wójt dla każdej z klas przekazał dużego MISIA PRZYJACIELA. Uwieńczeniem tego niezwykłego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Dorota Główka i Małgorzata Szczygieł

Like it :-)