Wszystkie dni

Twój adres IP: 54.83.122.227
2017-12-14 14:08:56

godlo polski svg

„HARCERSKICH SERC - TY DRGNIENIE ZNASZ!”

20171101 083748 001

Gdy szedłem raz od warty
Sam jeden w ciemną noc
Na warcie stał oparty
Lubuski harcerz nasz

REF.
Ty, młody skaucie, powiedz nam
Co ty tu robisz późno sam
Ja stoję dla Ojczyzny mej
Ojczyzno moja żyj!

W kolejce ludzkiego losu wpisane są rozstania z bliskimi. Żyjemy ze świadomością przemijania czasu. Nawet najpiękniejszej chwili nie da się zatrzymać, tak jak nie da się odwrócić nieubłaganej chwili kresu życia. Odchodzą najbliżsi, najdrożsi, przyjaciele z lat szkolnych czy też z harcerstwa, pozostają wspomnienia, które początkowo palą jak ogień, a z czasem dają ukojenie. W dniu Wszystkich Świętych, w dniu zadumy nie zapominajmy o tych, co przed laty budowali zręby harcerstwa. Ci co odeszli na wieczna wartę – harcerze, przyjaciele, bliscy, znajomi, żołnierze, nauczyciele i wychowawcy zostali w naszej pamięci na zawsze. Należy się im szczególny hołd z naszej strony. Z pełną odpowiedzialnością, dumą, patriotyczną postawą pełnimy harcerska służbę.

Już po raz kolejny harcerze i uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych z Magnuszewa uroczyście obchodzili dzień Wszystkich Świętych. Na naszym parafialnym cmentarzu w Magnuszewie znajdują się mogiły poległych żołnierzy z czasów II wojny światowej, którymi harcerze opiekują się od lat. Podobnie i w tym roku uczniowie z klasy VI A szkoły podstawowej porządkowali i sprzątali mogiły, palili znicze. Wszyscy wywiązali się z przydzielonych im zadań. Pełni skupienia i zadumy złożyli hołd bohaterom II wojny światowej oraz oddali cześć zmarłym.
I choć tego roku dzień 1 listopada był pochmurny i zimny, to wszyscy wdzięczni, z pokorą i miłością pochylaliśmy się nad mogiłami. Wdzięczni za życie i niepodległość - harcerze.

Agata Cwyl

„I przekonaj, że tak ma być,
Że po głosach tych,
wciąż drży powietrze